понедельник, 31 марта 2014 г.

УРОК. ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ УКРАЇНИ 1945-ПОЧАТОК 50-Х РОКІВ


Урок. Економічне становище України 1945-початок 50-х років

Мета: Розкрити зміст процесу відбудови та його складність,нові злочини сталінського режиму. Охарактеризувати причини та наслідки голоду 1946-1947рр. та рівень життя і побут населення після війни. Поглибити навички, порівнювати та зіставляти історичний матеріал , робити його узагальнення та систематизації. Виховувати в учнів відразу до насильства в будь-якій формі.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання: підручник, документи, тематична карта, презентації.
Основні поняття: Відбудова, голодомор.
Основні дати: 1946-1947рр. – голод, 1947р. – грошова реформа.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. Фронтальне опитування.
-       Яких адміністративно-територіальних змін зазнала УРСР в результаті 2-ї світової війни? Які договори були підписані?
-       Як змінилось геополітичне становище УРСР в результаті адміністративно-територіальних змін?
-       Яку мету переслідувало радянське керівництво, створюючи в республіках в 1944р. Комісаріати Закордонних справ?
-       Коли Україна була прийняти до ООН як країна – засновниця?
-       Коли Україна обиралася непостійним членом Ради Безпеки ООН?
-       Який головний результат міжнародної діяльності УРСР в повоєнні роки?
-       Чи була політика українського представництва в ООН незалежною? Відповідь обґрунтуйте.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.
ІV. Вивчення нового матеріалу. Супроводжується ілюстративним матеріалом.
1.Відбудова та її особливості в Україні.
2.Голод 1946-1947рр.
3.Рівень життя та побут населення.

1. Особливості відбудови в Україні ( вчитель, розкриваючи питання, разом з учнями робить узагальнення , які ті записують в зошит):
-       Значні масштаби відбудовчих робіт.
-       Відмова від західної фінансової та технічної допомоги.
-       Ставка робилась на важку промисловість.
-       Відбудова здійснювалась за чітким державним планом.
-       Економіка України відбудовувалась як частина загальносоюзної економічної системи.
-       Ускладнення відбудовчого процесу голодом 1946-1947рр.
-       Нестача кваліфікованої робочої сили, устаткування.
-       Скасування карткової системи, проведення грошової реформи 1947р.

2. Голод 1946-47рр. Перегляд презентацій на теми «Голод 1932- 1933 рр.» та «голод 1946-1947 рр.» Перед переглядом діти складають порівняльну таблицю і заповнюють її.

3. Рівень життя та побут населення. 
Учні самостійно читають пункт параграфа  та визначають зміни чисельності населення, оцінюють рівень його життя та характеризують грошову реформу 1947 р. та її наслідки. Після опрацювання матеріалу вчитель ініціює обговорення.

V. Закріплення нових знань. Бесіда за запитаннями.
-       Коли розпочалася відбудова господарства РСРС?
-       Що ускладнювало процес відбудови?
-       Які галузі господарства відбудовувались в першу чергу7
-       Чим був зумовлений голод 1946-47рр.?
-       Яких демографічних втрат зазнала Україна?
-       Коли в основному було завершено процес відбудови?

VІ. Вчитель робить підсумок уроку, систематизує і узагальнює матеріал, виставляє оцінки і оголошує домашнє завдання.

Пояснення домашнього завдання. Опрацювати пар 13. (останній пункт), пар. 14 (1,3 пункт), вчити по конспекту, написати повідомлення про Йосипа Сліпого – останнього метрополита греко-католицької церкви.

Комментариев нет:

Отправить комментарий